>
Koti siivottu, ja muut velvollisuudet täytetty. Aika ottaa levon kannalta, nauttia ja loikoilla. Nostaa jalat ylös, ja antaa itsensä vain olla.
Kehoitan teitä tekemään samoin!
Ja ihan rehellisesti;
Perjantai ei oikeasti eroa mulla mistään muusta päivästä. Ihan sama onko maanantai vai sunnuntai, tai vaikka se perjantai. Mutta punkeroa en silti ihan päivittäin lipitä!
Ihan vaan, jos kävi mielessäsi….
Rentoa (perjantai) iltaa!
***
>Kauniit kuvat, mulla ei ole kukkia:(mutta viinilasillinen on
Rentoa "perjantaina" Emilia!
>Ihanat tulppaanit!Täällä on pientä remppaa kesken Maijun huoneessa, mutta kun saan kodin kuntoon, on ostettava tulppaaneja!Mukavaa viikonloppua <3
>Ihania kukkasia.:) En ole meillä päin nähnyt kaupassa tuon värisiä. Tänäänkin oli kaupassa enimmäkseen keltaisia myynnissä. Mukavaa perjantai-iltaa!
>Sanotaanko, että olet keskittynyt olennaiseen!
>Voi ihanaa! Remppa kuulostaa aina (ainakin melkein aina) hyvältä! Lucky Maiju ;)Isoiso halaus! ♥♥♥
>Nämä on sellaisa ihan tavallisen tumman violetteja. Tuo kuvan käsittely hiukan syventää ja sinertää sävyä :)Mutta joo, niitä keltaisia ja oransseja meilläkin lähinnä myydään…
>OI KUN IHANAT VIOLETIT TULPPAANIT, UPEA VAASI!Mieshän toi tänään (pyynnöstä tosin) puna-oranssit, ja värinä tuo lila on kylä kauniimpi :)Mulla arki on niin arki (työviikko tuntui maanantaina loputtomalta..), perjantai tuntuu niin upealta. Vaikka viikonloppu meneekin talonrakennuspuuhissa… Palkinto on kuitenkin UPEA, sitte joskus
>You have got a brilliant blog! Great post too! Very inspired! You're pretty impressive! Looking forward to more posts and have a great weekend!!!
the-white-list.blogspot.com
>Thanks so much for commenting – and nice words too :)Hope you've had a lovely weekend ♥
>Hih, meilläkin tuo yleensä vain ja ainoastaan käskystä – jos silloinkaan :DHei, teidän palkinto on mahtava! Ja toisaalta, mä kyllä joskus kaipaankin sitä ma-pe arkielämää, vaan meillä se tuskin tulee koskaan täysin toteutumaan. Lapsellakaan ei ole mitään käsitystä, mikä on viikonloppu!
>tää sun blogi jotenkin hehkuu sellasta valoa. kevään valoa! parhainta viikonloppua
>Mukavaa loppuviikkoa! <3…itsellä kans tuossa punkeroa..
>Kiitos. Ihanaa viikonloppua myös sinne, ja sitä valoa kans!
>Kiitos samoin! Kyllä se lasi vain illan kruunaa
>Kauniita kuvia sinulla! Tykkään