{ mamma lähtee ulos }

16.6.2012

Niin paljon, kuin nyt voi äitiporukalla syömään lähtemistä ulkona käymiseksi kutsua. Mutta mun omassa mittapuussa se on ulos lähtemistä, ja olen siitä aika innoissani!
Vaikka odotankin hyvää ruokaa ja mukavaa seuraa, lasken rentoutumiseen myös laittautumisen. Yksin kotona, rauhassa meikkailua ja hiustenlaittoa. Kivaa!

Löysin Lindexiltä kivan perusmallisen valkoisen topin, jossa ihastuin noihin pieniin “kauluksiin”. Niskassa on myös söpö nappisuljenta, mielestäni tosi nätti. Valkoisen topin seuraksi valitsin risat farkut ja luottokorkkareiksi jalassa muotoutuneet Ted Bakerin nudet yksilöt. Kynsiin kesän kunniaksi kirkuvaa korallia, ja tukka vaihtelun vuoksi auki 🙂


Sain mahdollisuuden myös itse valita tuotteita Sokoksen verkkokaupasta, ja mainitsemieni kesäkosmetiikka-tuotteiden lisäksi napsautin ostoskoriin Remingtonin Pearl Pro Curl kihartimen, josta kyselin teiltä kokemuksia jo Kauniit kiharat -postauksessa. Kihartimen käyttö vaatii vielä harjoittelua, eikä tekniikka todellakaan ollut ihan niin helppo, kuin miltä se näytti kaikissa niissä videoissa, jotka netistä löysin. No, mutta nyt tutustutaan toisiimme. Kiharan koko ja jälki kuitenkin ovat juuri sitä, mitä tarkoitin ja hain; Rento ja huoleton kesälaine!

Onnittelut myös Anniinalle, joka voitti lahjakortin! Olet saanut lahjakortin sähköpostiisi.

Hauskaa lauantai iltaa naiset (ja miehetkin)!


14 Responses to “{ mamma lähtee ulos }”

  1. Petriina says:

    Kivat farkut ja näpsäkän näköinen äitihenkilö lähdössä rientoihin ! 🙂

    Hihii, ja mä jätin tämänpäiväiset kuvat välistä, kun hiukset tuntuvat elävän omaa elämäänsä ! Luonnonkiharat on välillä niiiin rasittavat ! 😉

  2. Hanna says:

    Mukavaa iltaa !

  3. Selma says:

    Oi, jättiupea mami! Hauskaa iltaa!

  4. Veera says:

    Kauniina as usual! Tiedän ton tunteen, se iltaan varten (varsinkin rauhassa) laittautuminen on puoli nautintoa. Toivottavasti oli onnistunut ilta!

  5. Ansku says:

    Kaunista kaunista, toivottavasti nautit illastasi!

  6. Outi-Maria says:

    Juurikin samalla asialla olin itse pitkästä aikaa perjantaina. Ulkona syömässä hyvin ystävän kanssa, terassilla ja nauttimassa kesästä. Kotona olin jo ennen puoltayötä. Melkein yhtä hauskaa kun itse kaupungilla olo, on todellakin se laittautuminen ja lähtemisen ihanuus. Muut päivät ovat menneetkin lautoja maalatessa, joten se siitä kaunistautumisesta sitten 🙂

    • Se lähtemisen ihanuus on varmasti puolet ilosta, kun harvoin käy missään. Itsekin olin kotona ennen yhtätoista, mutta rankalta tuntui jo sekin 🙂 Eipä olisi enää juhlijaksi pikkutunneille! 🙂
      Ja hyvähän se vain on, että arki ja juhla toisistaan eroavat! 🙂

  7. Hanna says:

    Erittäin tyylikkään 🙂 Nuo sinun korkkarit on tosi kauniit. Tahtois myös nudet korkkarit muttei ole löytynyt jalkaani sopivia.

    • Jalkaan sopivat kengät on siunaus! Harmi vain, että niitä tulee vastaan kovin harvoin. Ja mikäs pahempaa kuin kärsiä epämukavissa kengissä, vaikkakin taitaa olla aika yleinen vitsaus. Itse ainakin myönnän aika usein kärsiväni tuon muotoseikan hinnalla 🙂

      Onnea korkkareiden metsästykseen. Kun ne oikeat löytää, sen vain tietää! 🙂

Kommentoi