{ shopping }

04.10.2012

Koska eilen oli kivan pilvinen päivä, jalkauduin pienelle ostoskierrokselle. Kuten edellisessä mainitsinkin, niin mitään ihmeempiä ei tässä tilassa itselleen tee mieli hankkia, mutta jotain pientä kuitenkin, vaikka vaan muistoksi lomasta. Minun tapauksessani tämä tarkoittaa kategoriaa hiuspannat, huivit, korut ym. asusteet. Ja parit halvat baltsut oli pakko ottaa kyytiin myös. Jos ne ei ensi keväänä istu omaan jalkaan, niin laitan sitten eteenpäin.

Tosi staili shoppailuasu: Mekon alla on pakko pitää shortseja, koska kumpu vetää helmaa aika kivasti ylös. Ostin muuten shortseihin tälläiset kivat jatkeet, ja mukavasti toimivat nyt pitkien yläosien kanssa. Mulberryn pikkulaukku on ainoa, jota hiukan herkäksi palaneet olkapäät jaksavat sietää. Niin ja jalassa (blogin kautta saadut) Crocsit. Ihan turhaan raahasin mukaani Toryt ja nudet rusettisandaalit, näillä mä kiskon eteenpäin aamusta iltaan lähes päivittäin. Pelastus turvonneille räpylöilleni! Mutta hei, turisti mikä turisti. Vyölaukkua nyt ei vaan tähän hätään löytynyt.

Mutta tänään ei ole pilvistä tietoa ja lämpöasteitakin on sellaiset mukavat 28 niissä harvoissa varjoisissa paikoissa, joita löydän. Eli; Vesipullo ja kirja kainaloon, ja takaisin altaalle.

Kuulumisiin! Kivaa torstaita!

 


18 Responses to “{ shopping }”

  1. Katrus says:

    Hei, Pakko kommentoida, että harvoin näkee noin kaunista raskaana olevaa kuin sinä olet :).
    Ihanaa lomanjatkoa! Katrus

  2. Muumimamma says:

    Ihania ostoksia! Ja näytät niiin kauniilta tuossa kuvassa! Ja voi mitä palmuja takana! Täällä on vain lehdettömiä puita. Ja SATAA!!! Mut yks pankkineiti miettii, et saiskohan sekin baltsuja tuliaisiksi.. :)) <3

    • Koitan ehtiä vielä kenkäkaupoille. Eilen tuli sen verran raskas lenkki, että piti ottaa kotimatkalla taksi. Tänään pitää jättää iltakävelyt siis välistä. Mutta onhan tässä vielä päiviä!

  3. EAF says:

    Kaunis ja tyylikäs turisti 🙂 Ihanat baltsut oot löytänyt! Hyvää loman jatkoa!

  4. Teija says:

    Ooooh mitä tunnelmia! Määkin haluun! Kirja altaan reunalla… Ja kivan näkösiä baltsuja myös.

  5. Mervi says:

    Hei mistä tuo ihana mekko on?

    • Moikka.
      Mekko on jo pari (?) vuotta vanhaa Vilaa, joten ei enää valitettavasti taida löytyä mistään. Mutta ihanan klassinen malli kyllä, varmasti säilyy käytössä pitkään.

  6. Milla says:

    Voi että, ihanan näköistä ja kuuloista! Toi 28 astetta kuulostaa niin taivaallisesta 🙂
    Tosi kivat ballerinat oot löytäny! Mää kyllä ostaisin vauvalle jotain pientä suloista nuttua tuliaiseksi.. Tai tuliainen on väärä sana, kun vauva on siellä masussa mukana, mutta tiedät ehkä mitä tarkoitan 🙂 Olis kiva muisto teille molemmille! Nautihan auringosta, lämmöstä, kirjasta.. Voi että, yritän taistella tätä salakavalaa kateutta vastaan mikä meinaa hiipiä mun olkapäille 😀

    • Täällä on ihan sairaan ihania lastebvaatteita. Siis pienille pojille ja pienille tytöille. Mutta oikeastaan mitään unisex kamaa ei ole. Tai kaikki on ihan kamalan mautonta. Mulla on kyllä vahva tunne, että kumpaa pitäis alkaa pukemaan, mutta kun se on vaan sellainen oma vaisto ilman minkäänlaista vahvistusta, en taida uskaltaa vaatekaupoille vielä 🙂

      Mä lähetän sulle valoa ja lämpöä täältä! Koitahan jaksella! 🙂

  7. Sari says:

    Mites neulepolitiikka, onko ollut tarvista? Mä pöljä otin varmuuden vuoksi muutaman mut eihän niitä tarvittu. No, ei sen puoleen, meillä oli niin onnettomat shoppailumahdollisuudet et ei haitannu vaikka matkalaukku oli aika täysi. Yksi ainoa järkevä kauppa oli koko paikassa ja sieltähän mä ostin sit talvitakin! Mahtu just sopivasti laukkuun. Heh, harvemmin tullu helteellä villakangasta hankittua. 🙂
    Kivaa loppulomaa!

    • En mä ottanut edes neuleita mukaan. Mulla on musta trikoo bleiseri, joka oli matkan ajan päällä. Ei sen enempää pitkähiaista. Mutta ei ole kyllä tarvittukaan. Yötkin on niin lämpimiä, että melkein haittaa jo olemista.
      Mä olisin löytänyt täältä vaikka mitä ihanaa talvivaatetta, mutta ajattelen vaan, että ne on hyvässä alessa siinä vaiheessa, kun mahtuvat taas päälleni. Halpaa! 🙂 No joo, eilen törsäsin hiukan alus-ja oloasuliikkeessä. ;D
      Mä olen myös kuljettanut talvitakkia, talvikenkiä ja villapaitoja matkalaukussa. Nyt oikein naurattaa, että laukut on lähtiessä varmaan kevyemmät ja tyhjemmät kuin tullessa! 😀

  8. Pieni lintu says:

    Voi ei mä olen niin kateellinen. 😀 Täällä sataa kuule niin ku esterin sanonko mistä. 😀 Siis ihan järjetöntä tulvaa kadut. Huh!

    Nauti nyt siellä ja löhöile ja shoppaile. 🙂 Mukavaa loppulomaa! <3

    • Siis nyt vaan kaikki suomalaiset joukolla lentokoneisiin ja kohti lämpöä! Ei vaan, mä olen jo aika mielelläni tulossa takaisinkin päin. Tosin keskiviikko aamuna voi olla hiukan eri fiilikset 😀

  9. Celina says:

    Hyvältä näytät, oikein ihana mama-look <3

    Kivaa loman jatkoa 🙂

Kommentoi