Tämä viikko on mennyt enemmän tai vähemmän ulkona – kesästä nauttien, kuinkas muutenkaan. Päiväunia, leikkiä, auringonottoa, varjossa lepäämistä, jäätelönsyöntiä, grillausta, pyöräilyä, fudista, nurmikonleikkuuta ja rikkaruohojen kitkemistä. Onhan sitä siinä, puuhaa yhdelle viikolle.
Kurkistus kovin tavalliseen kesäpäivään puutarhassa.
Näiden palluroiden myötä: Aurinkoa perjantaihinne!
Voi niin ihanan vehreä tuo puutarhanne!
Kyllä tuosta vehreydestä vain saa ihminen voimaa. Niin ihana seurata päivä päivältä muutosta, ja huomata kaikkea uutta ihanaa omassa pihassa.
Ihania kesäpäiviä sinne!
Sitä samaa Hanna teille!
Juuri tulimme sieltä, “isosta kaupasta” ja kauniisti näytti aurinko teillekin paistavan
Ihania kesäkuvia ja tunnelmia!! Nyt täytyy naatiskella!!
No niinpä, nauttia pitää!
Tosin tultiin just sisälle leipoon sämpylöitä, syödäkin kun täytyy 
Uuh, pioneja <3 Mikä tuo kiertokasvi on?
Humala se siinä kiipeää salkoonsa
Osa pioneista on jo kukkinut, mutta kerrotut lajikkeet ovat paikoitellen vielä ihan nuppuisina. Ihanaa!
Hauskoja kuvapalleroita..hih!
Ihana tuo pojan pilvihattu, tosi söpö!
Niilon pilvihattu on iäisyyden vanhaa meandia, mutta joka kesä se on pakko kaivaa esiin. Vissiin joku lempihattu
Kiva kokeilla joskus pyöreitäkin kuvia, vaihtelu virkistää
Mieletön puutarha sinulla…tuolla jos missä pääsee kesäfiilikseen
Ihanaa kesäviikonloppua…meillä se maistuu raparperimansikkapiirakalta
Mmmm. kuulostaa ihanalle!
Kesä on kyllä niin parasta makuinene ja tuoksuineen, ja nyt unelmien puutarhassa se tuntuu entistä paremmalta!
Oikein kesäistä viikonloppua!
Heippa!
Ihanan näköistä teillä
Minkä merkkiset rattaat teillä tuossa kuvassa näkyy? Kepsakan näköiset
-Pampula
Heips, kaima
Nuo rattaat on Britaxin, olisko b-agile, tai joku. Meillä lähinnä autonperäkäytössä (kaukalon saa näpsäkästi kiinni), mutta noi kulkee myös kevyesti nurmikolla, joten omassa pihassa tulee nyt kesällä käytettyä. Oon vähän huono näissä lastentarvikkeista, en jaksa hifistellä, kun ei meillä ole murheena pienethissit tai julkiset
Ihana kesä! Itsekin nautin vihdoin monien kerrostalovuosien jälkeen siitä, että ovesta pääsee suoraan omaan pihaan. Parhautta!