{ sneak peek : kitchen }

13.3.2014

Uuden Kuun Facebook-sivua seuraaville tämä pieni kurkistus keittiöön ei olekaan enää mikään uusi juttu. Viikonloppuna jo paljastin, että huilailu ei mennyt ihan toimettomana olemiseksi kuitenkaan.

Se, miltä keittiön tämä seinä näytti ennen, on nähtävissä vanhasta ajatuksia keittiöstä -postauksesta. Pahoittelut, siirretyn postauksen asettelu ei oikein istu nykyiseen blogipohjaani.

Keittiön lattiapuut ovat yhä ja edelleen sievässä pinossa ja odottavat tekijäänsä. Mutta, jospa tämä pieni ja varovainen liikkeellelähtö saisi aikaan suuremmankin tehokkuuden puuskan! Mene ja tiedä. Uskokaa pois, yritän kuitenkin kaikkeni!
Eilen kuitenkin yksi epämääräinen lautakasa sai uuden muodon, ja keittiö piristyi kummasti. Lisää kuvia myöhemmin, nyt iltapalapuuhien pariin!
Pannari vai sämpylät, siinäpä muuten kinkkinen iltapalapulma!

köökkeittiö 3keittiö 4keittiö 1

Puspus, köökin nurkasta! 🙂

Ps. Toivottavasti tätä artikkelia voi jo kommentoidakin. Edellistä kun ei vissiin voinut. Mulla on tänään ollut sellainen väsytystaistelu WordPressin kanssa, että en tiedä kumpi tässä alkaa ensin taipua…


5 Responses to “{ sneak peek : kitchen }”

  1. Hanna says:

    Ihanalle näyttää! Noita hyllyjä oon meillekin
    Aatellu ( tai kannattimet ainakin näyttäs Ikealle?)
    .. Onko sulla noi hyllyt sen 28? Mietin näyttääkö
    Ne pöljälle, kun kannattin ” pitkä “!? Teillä
    Ne ainakin näyttää ihanalle 🙂 nään jo mielessäni
    Mitä laudoista tuli 🙂 pitäs saada hyllytkin vaan tehtyä,
    Että saan Tinet sinne 🙂 ihanaa iltaa!

    • Juu, kannattimet on ikeasta samoin hyllylevyt. Ovat niitä puisia, läpikuultavan valkoisia. Ja just sen 28cm syviä.
      Musta ne näyttää oikein hyviltä, ja enemmänkin naitä keittiöön pitäisi laittaa.

      Mä koitan tehdä eittiöpostausta teille. Tosin nurinaa ja haaveilua se suurimmaksi osaksi sitten on! 😀

      Ihanaa viikonloppua! ♥

      • Hanna says:

        Joo sitten ne on just ne 🙂 se kannattimen korkeus vaan alkuun tuntu liian pitkälle, mutta varmasti siihen tottuu. Meillä ne tulee kaappiin kii, eli ei ” ilmavasti “, kuin teillä 🙂 oih ihana postaus siis tulossa!

  2. Elisa says:

    Miten sulla voikin olla vain noin ihania astioita, koreja ja tavaroita keittiössä?! Ei missään rumaa sinistä sientä tai väärän väristä tiskirättiä. 😀 *kateellinen* Ja myös inspiroitunut.

    • Mulla on sellainen systeemi, että rumat käyttötavarat pitää saada piiloon, jos kauniita ei ole! 🙂

      Mutta muista, että blogissa on aina aika rajattu kuvakulma. Totuus on joskus vähemmän kaunista! 😀

Kommentoi