{ juhannusasua }

21.6.2014

Täällä on herätty pilviseen juhannuspäivään. Reilun 13 tunnin yöunet tekivät hyvää, olo on virkeä ja levännyt. Tuntui tosin hiukan hassulta kömpiä lasten kanssa kahdeksalta sänkyyn, kun muu suomi juhli yötöntä yötä. Kunnon unet on kuitenkin ihan hyvä sijoitus omaan hyvinvointiin!

Eilisen asua, mustavalkoisella linjalla mentiin. Käytiin vanhempieni luona syömässä, sisko ja siskon lapset olivat myös, joten sellainen perhelounashan siitä tuli.

juhannusasu juhannusasu2 juhannusasu3

Uudet kengät on muuten osoittautuneet ihan mielettömän hyviksi! Olen niin tyytyväinen hankintaani.

Niin, ja eteisen matto!
Siitä tulee kyssäri joka kerta kun se näkyy täällä. Matto on vanha, ostettu joskus aikoinaan Hobbyhallista, jos oikein muistan. Näitä on itse asiassa jossain toinenkin. Nämä on pesty tuhanteen kertaan (kiitos koiran pentuajan), ja reunat rispaavat. Mutta tykkään silti, antaa eteiseen ryhtiä!


8 Responses to “{ juhannusasua }”

  1. AnuElina says:

    Nukkuminen on parasta! Minäkin vetäisin ennen juhannusta parina yönä 11h unet ja teki niin hyvää!
    Kaunis asu ja upea matto! Tuon näköistä mattoa voisin harkita uuteen kotiini…

    • Mä tiedän, että olen niitä tyyppejä, jotka tarvitsevat paljon unta. Mulle 7-8 tuntia ei ole tarpeeksi ja ennen lapsia meninkin aina ajoissa 8-9 aikaan nukkumaan. Nykyisin illat venyy ja paukkuu, kun muka on niin tärkeää nauttia siitä omasta ajasta. Pitäisi satsata nukkumiseen enemmän, se tekee todella hyvää! 🙂

  2. LeAnn says:

    Kauniilta näyttää asu ja hiuksesi ovat kyllä upeat. 🙂
    Juhannuksessa parasta on ehdottomasti pitempi vapaa. 😉 Täällä on rauhassa vietetty myös juhannus, säätkin olivat ehdottomasti sitä mieltä. Kai sitä on tulossa vanhaksi… 😉
    Ihanaa sunnuntaita!

    • Meillä juhannus on aina täynnä töitä, joten olen melko tottunut siihen, että nämä juhlapyhät vietetään meillä hiukan omalaisena versiona. Mutta joo, olen myös tullut vanhaksi, kun ei yhtään haittaa mennä kahdeksalta nukkumaan juhannusaattona tai uudenvuodenaattona! 🙂

  3. Sissi/Bcls says:

    Näytät tosi hyvältä! Ja ihanat sandaalit<3

  4. Heidi says:

    Hei!

    Upea asu! Kysyisinkin mistä/minkä merkkinen tuo kaunis tunika on? 😉

Kommentoi