Terveiset mereltä!

28.3.2016

Hiiohoi, täällä ollaan taas!

Yksi risteily takana, toinen edessä. Lähdin lasten kanssa viettämään pääsiäistä laivalle, ja samalla saatiin hiukan perheaikaakin mahdutettua tähän lomaan.

Ollaan syöty hyvin, tanssittu, pelattu bingoa, suunnistettu – ja ennen kaikkea oltu rennosti yhdessä.

sea 2 sea sea 3

Me jatketaan tätä meidän merimatkailua vielä tovi, mutta käykää te osallistumassa Iittala X Issey Miyake -arvontaan. Jos haluat päästä valitsemaan 180 euron arvosta malliston tuotteita itsellesi, nyt jos koskaan kannattaa olla kärppänä! Arvonta-aika nimittäin on käymässä loppuun, samoin kuin pääsiäinenkin.

Mukavaa toisen pääsiäispäivän iltaa teille, ja kaikkea hyvää alkavaan uuteen viikkoon!


2 Responses to “Terveiset mereltä!”

  1. Ruut says:

    Merimatkailu ja pääsiäinen kuulostavat hyvältä kombolta. 🙂

    • No olihan se ihan hyvä kombo! 🙂 Ja se mikä tuollaisessa merimatkailussa on parasta, niin ollaan aika tiiviisti yhdessä. Se tekee ihan hyvää välillä, ottaa aikaa läheisten kanssa ilman kodin muita ärsykkeitä. 🙂

      Suloista kevättä sinne! ♡

Kommentoi